Vefa Kupasında Şampiyonlar Belli Oldu

Tek erkekler, tek bayanlar çift erkekler kategorisinde 100’ü aşkın tenisçinin katılımıyla gerçekleşen Küçük Kulüp Vefa Turnuvası’nda kupalar sahiplerini buldu.

Her sene Küçük Kulüp’e değer katan bir üyesinin adına organize edilen Küçük Kulüp Vefa Turnuvası bu sene İzmir’in köklü ailelerinden Özsaruhan ailesinden merhum Raşit Özsaruhan anısına oynandı.

Turnuvanın Çift Erkekler Kategorisinde Hüsnü Hatipoğlu – Nuh Avcı ikilisi Aksel Lochner  – Stephan Lochner çiftini 7-5 / 3-6 / 10-8  lik skorla yenerek birincilik kupasını kaldırırken, tek bayanlarda 6-2/ 3-6 / 10-6 lık skorla Sedef Çakırer birinci Duygu Turunç ikinci oldu. Tek erkeklerde ise Kadir Başköy –Atacan Türk maçının galibi 3-6 / 6-3 / 10-8  lik skorla Kadir Başköy oldu.

Şampiyonlar ve finalistler kupalarını Özsaruhan ailesinden Haluk-Enis-Mehmet Özsaruhan, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşegül Kurtel, Ahmet Aslaner ve Ben TV Haber Müdürü Burak Cilasun’un elinden aldı. Turnuvanın centilmen sporcuları turnuva sırasında sakatlanan kulübün üyesi Özgür Güven, en genç oyuncusu Derin Tanaydın ve Ömer Yücel seçildi.

Ödül Töreninde ayrıca Özsaruhan ailesine ve kulübün kortlarına gölgelik sistemi hediye eden Alpan Baran’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik yaptığı konuşmada “turnuvamızı her sene kulübümüzün bugünlere gelmesinde emeği geçen farklı bir kişiye adıyoruz. Enver Bakioğlu, Esin Özgener’den sonra yine kulübümüze ve İzmir’imize önemli katkılarda bulunmuş değerli bir üyemiz olan merhum Raşit Özsaruhan’ı anıyoruz. Biz yıllar geçtikçe köklenen çok güçlü bir kulübüz bizi bu günlere getiren üyelerimize minnettarız. Onların açtığı yolda hem Türk tenisine katkı sağlamak hem de güçlü bir sivil toplum kuruluşu misyonumuzu devam ettirmek hedefindeyiz.” dedi.

Turnuvanın ödül çekilişindeki büyük ödül scooter motosikleti ve sürpriz hediyeler de sahiplerini buldu.

Turnuva düzenlenen kokteyl ile son buldu.